Chat

SOHBET

Günümüzde yaşam koşulları hayatımızdaki sıradanlıklardan uzaklaşabilmemiz için bizlere fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatların başında da internet gelmektedir. Dünyanın dört bir yanında internet kullanımı hızla yaygınlaşmış ve insanlar internetin faydalı yönlerini hızla almışlardır. İnternet ağı bulunan her ortamda android telefonlardan ya da bilgisayarlardan internete girmek mümkün olmuştur. İnsanlar sohbet etme alışkanlıklarını bile interneti kullanarak değiştirmişlerdir. Bu durumun aslında pek çok pozitif yönü bulunmaktadır. İnternet sayesinde her şey kolaylaşmıştır. Bunların başında insanların istedikleri bilgiye, kişiye, kıyafete, eşyaya ya da akla gelebilecek pek çok farklı şeye kolaylıkla ulaşabilir hale gelmiş olmaları bulunmaktadır. İnternetin kendi ücreti dışında ekstra herhangi bir araştırmaya ya da görüşmeye ekstra para istememesi de, internet kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Kimi insanlar telefon üzerinden görüşme yapmayı tercih ederler. Ancak bunun sonucunda yüksek fatura ödemek zorunda kalmaları, onları zor duruma düşürmektedir. Bu sebeple internetten ücretsiz görüşme yapmak daha tercih edilir bir durum olmuştur. Şehir içi, şehir dışı veya uluslararası görüşmelerin tümünün ücretsiz kategorisine dahil edilmesi, internetin kullanım oranını da gün geçtikçe arttırmaktadır. Eskiden yurt dışında ya da şehir dışında bulunan sevdiklerimizle özlem gidermek için onların bizleri aramasını beklerdir. Ya da bizler onları arayıp saniyeler içerisinde konuşmamızı tamamlayıp telefonları kapatırdık. Şimdilerde bu zorunluluk ortadan kalkmış durumdadır. Çünkü internet üzerinde bulunan sohbet ortamlarında ücretsiz olarak saatlerce dilediğinizce görüşme yapabilmeniz mümkün hale gelmiştir. Teknoloji, insanlara hem maddi hem de manevi olarak yararlar sağlamıştır. Bu durum sayesinde insanlar rahat bir nefes almayı başarabilmişlerdir. Sohbet sitelerinde sohbet yapmanın keyfi de bir başkadır. Yeni ortamlara girmek isteyen insanlar ya da yeni arkadaşlıklar kurmak isteyenler, çevresinde arkadaşlarından uzaklaşarak biraz daha farklı ortam arayışında olanlar, sohbet sitelerinin olumlu yönlerinden yararlanabilirler.

Sohbet yapmak isteyenler, sohbet sitelerinde muhabbet etmek için çok sayıda kafa dengi insan bulabilirler. Bunun yanında kendi şehirlerinde kategori olarak ayrılmış kişileri seçerek onlarla da sohbet etme imkanı bulup, sonrasında canlı olarak görüşme fırsatı yakalayabilirler. Sohbet ortamlarında en çok aranan özellikle muhabbetin keyif verici olmasıdır. Kendi çevresinde bu özelliği bulamayanlar, sohbet sitelerinde tanışabilecekleri kafa dengi sohbet kurabilecekleri insanları bulabilirler. Dostluklar, arkadaşlıklar kurulabildiği gibi, özel arkadaşlıklar da sohbet ortamında kurulabilir. Sağlam bir ilişkinin ilk adımını atmak isteyenler, sohbet sitelerinde istediklerini gerçekleştirebilirler. Öyle ki sohbet sitelerinde ilk adımı atılmış, nikahla sonlanmış pek çok sağlam ilişki de günümüzde yaşanmaktadır.

Arkadaşlık sitelerinde sohbet etmenin en güzel yanı, dertlerinizi paylaşabileceğiniz yeni insanlarla tanışıyor olmanızdır. Yalnızca arkadaşlık siteleri değil, diğer chat sitelerinde de sohbet etme imkanınız bulunmaktadır. Gerçek adınızı kullanarak ya da gerçek adınızı saklayarak sohbet sitelerine girebilirsiniz. Kendinizi daha gizemli kılmak için özel bir rumuz bularak sohbet sitelerine giriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında dilediğiniz kişilerle gerçek kimliğinizi paylaşabilir ya da herhangi bir paylaşımda bulunmadan chat ortamından uzaklaşabilirsiniz.

Sohbet ederken insanlar stres atar, rahatlarlar. Hele ki karşılarında onları can kulağıyla dinleyecek bir dost bulduklarında, dünyada daha fazla bir şey aramaya gerek olmaz aslında. Çünkü dünya üzerinde en değerli olgu, sevgi, arkadaşlık, dostluktur. İnsanlar çevrelerinde gerçek kişilikleri bulamadıklarında da sohbet sitelerine giriş yaparak sanal görünen ancak gerçek bir dünyanın ortasına giriş yapabilirler. Sohbet ortamlarını sanal olarak düşünenler yanılgı içerisindedirler. Çünkü sohbet sitelerinden gerçek arkadaşlıklar çıkabilmektedir. Bunun yanında bir de daha ciddi dostluklar kurmak isteyenler, mutlu yuvalarının temellerini sohbet sitelerinde atabilirler.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan