Chat

SOHBET ODALARI

Sohbet etmek, insanları psikolojik olarak rahatlatmaktadır. Sohbet ederken insanlar üzerlerinde birikmiş olan fazla enerjiyi atarlar. Karşısındaki pozitif düşüncelerden pozitif enerji kazanarak, negatif enerjilerinden uzaklaşırlar. İnsanlar konuşarak anlaşır ve eğer bir insan gün içerisinde konuşacak, sohbet edecek birisini bulamazsa ve bu durum uzun bir dönemi kapsarsa, ruh halinde ciddi olumsuz değişimler gözlenecektir. Bu sebeple insanın doğasında var olan ihtiyacını, yani konuşma ihtiyacını bir şekilde gidermesi gerekir. Bunu yaparken de kendisine iyi gelecek kişilerle yapmalıdır. Karşısında negatif düşüncelerle dolu bir kişiyle sohbet ettiğinde, kendisi de negatif enerji yüklenecektir. İnternet üzerinden bağlanılabilen sohbet odaları, insanların sohbet edebilmeleri için ideal ortamlardan birisidir.

Kimi zaman çevremizde kafa dengi, muhabbet edecek insanların olmadığını fark ederiz. Yeni arayışlara girer ve yeni insanlar tanışmak isteriz. Eski dönemlerde yalnızca mahallemizde ve mahallemizin çevresindeki insanlarla arkadaşlık kurabilme şansımız vardır. Ancak teknoloji bu önemli soruna ciddi bir çözüm önerisi sundu ve interneti hayatımıza dahil etti. Eskiden yalnızca gerçek dünyada çevremizdeki insanlarla sohbet edebilme şansımız varken, şimdi sohbet odaları sayesinde dünyanın diğer ucundaki insanlarla görüşebilme şansını yakaladık. Sevdiklerimizin uzakta olması bu sayede uzaklığın özlemini bir nebze olsun hafifletmektedir. Çünkü internet üzerinden sohbet ederek, onlarla özlem giderme şansı buluruz. Üstelik bunu ücretsiz olarak yaparız. Yeni çevrelere girmek, yeni dostluklar kurmak istediğimizde de yeni insanlar tanışabilmek için iyi bir fırsatımız olmuştur internet sayesinde.

Sohbet odaları, chat odaları gibi yerlerde yepyeni karakterlerle tanışma fırsatı yakaladık. Bu durum ilk başlarda insanların beyninde olumsuz düşüncelerin oluşmasına neden olsa da, zamanla yeni ve gerçek dostlukların kurulması ön yargıların yıkılmasında önemli rol üstlenmiştir. Sohbet odaları sayesinde ilişki kurmak daha kolay olmaktadır. İnsanların zaman kısıtlaması olması, hayatın yoğun yaşanması, kimi zaman yeni çevrelere girmemize ve sosyalleşmemize engel olmaktadır. Sohbet odaları bu sorunu da ortadan kaldırmıştır. Ön yargıların yıkılmasıyla insanlar internet üzerinden tanışma fırsatı yakalayıp, sosyalleşmeye başlamışlardır. Sosyalleşmek yalnızca dışarı çıkarak dolaşmak değildir. İnsanların arasına karışmak da sosyalleşmektir. İnternet üzerinden chat ortamlarında yüzlerce insanın arasına bir anda karışabilmek mümkün olmaktadır. Bu durumun en güzel örneği de, sosyalleşerek yeni ilişkilere adım atan insanlardır.

İnsanlar bazen aradıkları dostlukları, aradıkları ilişkileri kendi çevrelerinde bulamazlar. Zamanın kısıtlı olması da bu duruma bir engeldir. Hayat, yeni işler başardıkça güzelleşir. Aynı zamanda yeni çevrelere dahil oldukça kolaylaşır. Çevresinde kendi karakterine uygun hayatının erkeğini ya da hayatının kadınını bulamamış olanlar, sohbet odalarında tam da aradıkları özelliklerde kendi karakterlerine uygun kişilerle tanışabilirler. Bunun sonucunda mutlu bir aile kurabilirler. Hayatlarını asla pişman olmayacakları bir insanla birleştirerek, hayatları boyunca mutlu yaşayabilecekleri bir ortamın temellerini sohbet odalarında atabilirler.

Sohbet odalarına giriş yaparken rumuz kullanılmaktadır. İsteyenler VİP odalarda daha özel arkadaşlıklar kurabilmekte ve daha özel görüşmeler yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra normal odalarda ücret ödemeden de sohbet edebilirler. Sohbet odalarına giriş yaparken gerçek kimliği kullanmak da şart tutulmamaktadır. Sanal isimler kullanılarak giriş yapılabilen ve ücretsiz görüşme sağlanabilen sohbet odaları da bulunmaktadır. Ayrıca sohbet odalarında isteğe bağlı olarak seçim yapılabilmektedir. Şehir şehir ayrılmış sohbet odaları bulunurken, daha farklı isimlerde eğlenceli muhabbetlerin oluşabileceği sohbet odalarına da giriş yapılabilmektedir. Bu tamamen kişinin kendi isteğine kalmıştır. Dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi, sohbet odalarında insanları tam anlamıyla tanımadan gerçek bilgilerin paylaşılmaması gerektiğidir. Çünkü bu tür ortamlarda da yalanla iş yürütmeye çalışan kişiler bulunabilmektedir.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan