Chat

ONLİNE CHAT

Son yıllarda hemen hemen herkesin kullandığı internet teknolojisi ile birçok şeyi yapabilmek mümkün olmaktadır. Bilgisayarlarda, tabletlerde ve son zamanlarda herkesin gözdesi olan akıllı telefonlarda kullanılan internet bağlantısı kişiler sınırsız bir dünyayı keşfetme imkânı tanımaktadır. İnternet bağlantısı bulunan bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan istediğiniz online alışveriş sitesine giriş yaparak alışveriş yapabilir, bilgi taraması yapabilir, boş zamanlarınızı değerlendirebilmek adına müzik dinleyebilir, oyun oynayabilir ve film izleyebilirsiniz. Günümüzde iş alanında da olmazsa olmazların arasına dahil olan internet teknolojisinin kişiler tarafından en çok kullanıldığı alanlar Online Chat ortamları olmaktadır. Tanıdığı veya hiç tanımadığı kişilerle sohbet etmek ve böylelikle yazlılıktan kurtulmak isteyen insanlar çeşitli sohbet odalarına giriş yapmaktadır.

Sanal ortamda sohbet kurabilmek ve yeni insanlar ile tanışarak yalnızlıktan kurtulabilmek adına öncelikle yapılması gereken şey, doğru ve içeriği düzgün olan sohbet sitelerine giriş yapmak olmaktadır. Bu sitelerde kişilere çeşitli ayrımlar sunulmaktadır. Sitelerde yer alan kategorilere örnek olarak; yaş kategorisi, cinsiyet kategorisi ve sohbet konusu kategorisi verilebilir. Kişiler sitelere üye olup giriş yaptıklarında karşılarına farklı sohbet odaları çıkmaktadır. Bu odalara giriş yaparak genel sohbet alanında konuşabilir ve şartları size uyan bir kişi ile özel sohbete başlayabilirsiniz.

Online Chat konusundan kişilerin en büyük yaptığı hataların başında karşısındaki sanal kimlikleri gerçek olarak algılamak olmaktadır. Bazı kişiler özellikle özel yapılan sohbetlerde doğru bilgiler verirler bazı kişiler tamamen karşısındaki insanı kandırmaya yönelik yalan bilgiler vermektedir. Sanal ortamda en çok karşılaşılan durumlardan bir tanesi de kişilerin erkek oldukları yerde kadın profili, kadın oldukları yerde erkek profili oluşturmalarıdır. Bu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak adına güvenilir sohbet sitelerine giriş yapılmalı ve kişisel bilgiler mümkün olduğunca herkesle paylaşılmamalıdır. Doğru ve güvenilir siteler vasıtasıyla yapılan Online Chat işlemlerinde, hiç bitmeyen dostluklar ve arkadaşlıklar elde edilmesi, hatta sonu evlilik ile biten mutlu beraberliklere başlanması mümkün olmaktadır. Fakat bunun için uzun bir tanıma sürecine ihtiyaç duyulması gerektiği unutulmamalıdır. Kendi yalnız hisseden ve derdini kendisi gibi yalnız olan kişiler ile paylaşmaya çalışan birçok insan çeşitli sahte kimlikler tarafından mağdur edilebilmektedir. Hem maddi hem manevi kayba uğramamak adına çok dikkatli davranılması gerekmektedir. Bunların dışında her geçen gün bir yenisi eklenen online iletişim platformları ile insanlar ücretsiz olarak iletişim kurabilmektedir.

Kişilere ücretsiz olarak görüntülü ve sesli konuşmanın yanında Chat yapma fırsatı da veren programlar ile insanlar kesintisiz iletişim kurabilmenin tadını çıkarabilmektedir. İstediğiniz her an tanıdığınız veya tanımadığınız kişiler ile iletişim kurmanızı sağlayan bu programlar ile kendinizi yalnız hissetmekten kurtulabilir ve insanlar ile sohbet edebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Sorunları olan ve bunları biriyle paylaşmak isteyen insanlar etraflarındaki insanların gösterecekleri tepkilerden çekindiğinden ya da anlamayacaklarını düşündüğünden hiç tanımadığı kişiler ile konuşmak ve derdini onu tanımayan biri ile paylaşmak istemektedir. Dünyanın birçok yerinden farklı kişileri aynı alanda toplayan sohbet programları ile birçok kişiye ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Derdinizi sizlerden kilometrelerce uzakta olan birine anlatabilir ve onun size verdiği destekle moralinizi düzeltebilirsiniz. Yalnızlık kavramını ortadan kaldıran online Chat siteleri ile kendinizi her zamankinden daha mutlu hissedebilirsiniz. Fakat kendinizi tamamen kaptırmanız halinde, karşınızdaki kişinin size söylediği her şeye inanabilir ve sonunda çok üzülebilirsiniz. Bundan dolayı konuştuğunuz kişilerin size yansıttıkları kimliklerinin doğru olduğuna emin olmadan onlara hemen güvenmemeli ve uzun bir tanıma sürecinden sonra samimi olmalısınız.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan