Chat

İSLAMİ CHAT

Her geçen gün biraz daha fazla ilerleme gösteren internet teknolojisi mutlaka herkese hitap edebilecek konuları içerisinde barındırmaktadır. Eskiden Chat yapmak denilince akla daha çok kadınların ve erkeklerin bir ilişki yaşayabilmek adına belli süre tanıma amaçlı yaptıkları sohbetleri gelirdi. Ancak günümüzde çok farklı konulara sahip olan sohbet odaları var olmaktadır. Sürekli gelişim gösteren sohbet odaları herkesin ilgisini çekebilecek nitelikte kategorilere sahip olabilmektedir. Bu kategorilerden bir tanesi de İslami Chat olmaktadır. Sohbet odalarında kişilerin kendi yaş gruplarıyla dertleşebilir, ilişki yaşamak adına yeni insanlar ile tanışabilir, yaşadığı şehirdeki insanlar ile tanışarak sağlam dostluklar elde edebilir. Tüm bunların dışında kişiler bir konu üzerine farklı insanlar ile konuşabilmek ve tartışabilmek adına da sohbet programlarını kullanabilmektedir.

İlgilendikleri konuda insanların düşüncelerini öğrenebilmek ve kendi eksikliklerini tamamlayabilmek adına insanların sohbet ettiği konulardan bir tanesi de İslam olmaktadır. İlişkiden öte insanlar İslami dostluklar kurabilmek adına bu sohbet odalarına giriş yapmaktadır. Kişiler karşılıklı olarak din üzerine sohbetler yapabilir ve bildikleri her şeyi karşısındaki insana anlatabilir. Bunun dışında İslami Chat odalarında sohbet ederken aynı zamanda ilahide dinlemeye imkânına sahip olunabilmektedir. Birbirinden güzel ve anlamlı olan ilahileri dinleyebilir ve karşınızdaki insanlar ile ilmi sohbetler yaparak gönül gözünüzün açılmasını sağlayabilirsiniz. İnsanların kendilerini daha iyi tanımaları, kalplerinin dipdiri kalması ve ruhlarının temizlenmesi adına İslami konuları bilmesi gerekmektedir.

Çeşitli chat siteleri ile bu konuda çok bilgili olan kişiler ile tanışabilir ve bilmediğiniz şeyleri öğrenebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenebilmek adına konuyu bilen kişiler ile konuşmak ve soru cevap yöntemi ile konu hakkında aydınlanmak oldukça önemli olmaktadır. İslam herkesin mutlaka bilmesi gereken dipsiz bir deniz olmaktadır. İslam hakkında bilmediğiniz şeyleri sohbet odalarında bulunan insanlardan öğrenerek, etrafınızdaki insanlara anlatabilirsiniz. Sanal ortamlarda unutulmaması gereken şeylerden biri karşınızdaki insanın doğru bir kimlikte olmadığıdır. Bazı insanlar bunun verdiği rahatlık ile insanlara yanlış bilgiler vermekte ve insanları kandırmaya çalışmaktadır. Bundan dolayı sohbet sitelerinde oldukça dikkatli davranılmalı ve temkinli hareket edilmelidir. İslami Chat sitelerinde cinsellikten bahsetmek, küfür içerikli konuşmak ve argoya dönük kelimeler yazmak yasak olmaktadır. Bu kişiler hemen belirlenerek siteden atılmaktadır. Bu siteler, doğru, dürüst ve konu hakkında bilgili insanların oluşturduğu gruplardan var olmakta ve bu insanları bir araya toplamaktadır. Tüm bunların dışında İslami sınırlar içinde doğru insanları bulabilir ve hayatınızı birleştirebilirsiniz.

Din üzerine konuşurken birbirinizi daha iyi tanıyabilir, görüşleriniz birbirine uyabilir ve doğru insanı bularak evlenebilirsiniz. Ancak tüm sohbet sitelerinde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken nokta kısa sürede oluşan arkadaşlıklar konusunda dikkatli olunmasıdır. İnsanlar birbirlerini tam anlamıyla tanımadan ciddi adımlar atmamalı ve sonunda pişman olacağı olaylar ile karşılaşmamalıdır. Herkesin sahip olduğu bilgi birikimi de mutlaka doğru olmamaktadır. İnsanların kabullendikleri doğrular farklı olabilmektedir. Fakat bu konular konuşulurken bir kişinin düşüncesine katılmasanız dahi görüşünüzü belirtirken hakaretten ve saygısızlıktan uzak durulmalıdır.

Özellikle İslami sohbet sitelerine herkes doğru kimlikler ve özellikler ile giriş yaparsa, oluşan ortam daha güvenilir ve saygın olacak kişilerde o doğrultuda aradıkları bilgilere daha rahat ulaşacaktır. Huzur bulmak, İslami konularda bilgi almak, bilmedikleri şeyleri öğrenebilmek veya bildiklerini insanlara anlatabilmek, Allaha inanan, yalansız, Allah korkusu olan, iman dolu ve Allah yolunda dürüst kişiler ile tanışarak bir yuva kurmak isteyenlerin tercih ettiği İslami Chat odaları diğer sohbet odalarından daha farklı içeriğe sahip olmaktadır.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan