Chat

CHAT

İnternet, tüm dünyanı etkisi altına almış, teknolojinin en kapsamlı kullanılan olgusudur. İnternet ile beraber insanların yaşam içerisindeki alışkanlıklarında da değişim yaşanmıştır. Geçmişte edinilen alışkanlıklar, internetle birlikte bir anda değişmiş ve insanlar yeni alışkanlıkları da çok kolay kabullenmişlerdir. Bunun en önemli sebebi, yeni alışkanlıkların insan hayatını daha kolaylaştırıcı etkiye sahip olmasıdır. Yani internet, insanların hayatını kolaylaştıran bir olgudur. İnternet ile dünyanın diğer ucundaki insanla chat yaparak görüşmek mümkündür. İnternet ile alışveriş yapmak yalnızca birkaç saniyeyi alır. İnternet üzerinden istenilen bilgiye ve hatta daha fazlasına ulaşmak da maksimum birkaç dakika alır. Yani eskiden zaman harcanan şeylere, artık internet sayesinde çok daha kısıtlı zaman harcayarak ulaşabilmek ve zaman kazanabilmek mümkün olmuştur. Bunların arasında en yaygın olarak kullanılanı ise chattir.

Chat yapmanın en büyük avantajı ücretsiz olmasıdır. GSM şirketleri özellikle yurt dışı görüşmelerinde faturaların yüksek meblağlarını bizlere postalamaktadır. Bu durum da bir hayli cep yakmaktadır. İnsanlar özlem duydukları ya da ihtiyaç doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılamak için iletişim kurmak istediklerinde, ciddi bir ödemeyi de gözden çıkarmak zorunda kalıyordular. Bu durum aslında şimdilerde de çok değişmiş değildir. Bu sebeple internet, en sık kullanılan iletişim aracı haline gelmiştir. Chat yaparak ücretsiz görüşmek, sevdiklerimizle hasret gidermek, chat sitelerinde yeni insanlarla tanışmak, sohbet etmek, yeni bilgiler edinmek ve daha fazlası, internet sayesinde gerçekleşmektedir.

Sohbet etmek her insana iyi gelir. Bazen insan karakter olarak kendisine uzak olan ya da hiç tanımadığı yeni insanlarla dertleşmek ister ve bu durum psikolojiyi bir hayli rahatlatır. Tanımadığı kişiye sorunlarını dertlerini rahat bir şekilde ifade edebilir. Karşısındaki kişi onu eleştirmeden, yargılamadan sadece dostane duygularla dinleyebilir. Bunu yapabilmek de aslında normal şartlarda mümkün değildir. Sokakta, yolda, caddede yürürken özellikle Türkiye gibi bir ülkede tanımadığımız birisine merhaba konuşalım dediğinizde, alacağınız tepkiler ne yazık ki çok hoş olmamaktadır. Çünkü insanlar tanımadıkları kişilerden zarar görmekten korkarlar. Ancak internet üzerinde bu durumu gerçekleştirebilmek mümkündür. Chat siteleri sayesinde insanlar yeni insanlarla sohbet etme, tanışma imkanı bulmakta ve dertlerini, sevinçlerini paylaşabilmektedirler. Chat yapmanın en güzel yollarından birisi, chat sitelerine giriş yapmaktır.

Chat sitelerinde aynı anda onlarca kişiyle sohbet etmek mümkün olmaktadır. İstediğiniz taktirde özel görüşme odalarında kendi aranızda da sohbet edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde özel konuları da aranızda konuşma fırsatı yakalarsınız. Chat yapmanın bir başka güzel yönü de yeni ilişkilere adım atmaktır. Chat sitelerinde hayatının kadınını ya da hayatının adamını bulan pek çok insan bulunmaktadır. Farklı şehirlerde olsalar da düşüncelerin sohbet anında uyuştuğunu gören insanlar, yakınlık kurabilmekte ve daha özel görüşmeler yapabilmektedirler. Online görüşmenin yanında bir süre sonra yan yana canlı görüşme de yapabilmektedirler. Böylece chat sitelerinde ilişkilerin temeli atılmış olmaktadır. Mutlu bir yuva kurmak için ilk adımı atmak isteyenler chat sitelerini ziyaret edebilirler. Gerçek kimliklerini paylaşmak istemeyen kişiler, rumuz kullanarak da giriş yapabilmektedirler. Üstelik şifre ya da üyelik gerektirmeden chat sitelerine giriş yapılabilmektedir. Bu özelliği sebebiyle de chat siteleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Chat yapmak istediğiniz arama motoruna yalnızca chat yazmanız bile karşınıza onlarca chat sitesini çıkaracaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, chat sitesinde bilgisayarınızın yazılımına zarar verecek reklam içeriklerinin, virüslerin bulunmamasıdır. Bu sorunun önüne geçebilmek için de bilgisayarlarınıza virüsten korunma amaçlı güvenlik duvarı programları kurabilir ve maddi manevi zarara girmekten kurtulabilirsiniz.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan