Chat

CHAT YAP

İnsanlar zaman zaman hiç tanımadıkları kişilerle konuşmak, sohbet etmek ve derdini anlatmak ister. Birilerinin sadece dinlemesini, hak vermesini ister. Bu uzman doktorlar tarafından da tavsiye edilen bir rahatlama biçimidir. Tanıdığınız kişilerle dertleşmenin sonucu ya eleştiridir yada haksızlık. Bu da kişileri daha sorunlu yapabilir. Bu yüzden bazen dünyanın bir ucundan tanıştığınız bir arkadaş, size tüm sıkıntılarınızı unutturabilir. Bu yönden chat yap kelimesi ile yeni insanlar tanımak, tavsiye edilen uygulamalar arasına girmeyi başarmıştır. Sohbet etmek anlamına gelen chat, interneti kullanmaya başladığımız zamanlardan bu yana hayatımızda. Özellikle gençlerin dikkatini çeken bu uygulamayı yediden yetmişe herkes kullanabiliyor. Genelde arkadaş edinmek amacıyla kullanılan sohbet siteleri, evliliklere bile sebep olabiliyor.

Chat yapmanın başka bir özelliği de, uzak bölgelere ulaşması. Daha önce adını bile duymadığınız ülkelerden yada şehirlerden bu sayede haberdar olabiliyor, farklı kültürler ve insanlar tanıma şansı elde ediyorsunuz. Özellikle yabancı dil gelişimi konusunda oldukça yararlı olan sohbet siteleri, yabancı dil eğitimi alan kişilere de öneriliyor. Tüm ülkelerden arkadaş bulabiliyor, istediğiniz dil seçeneğini kullanabiliyorsunuz. Hem yabancı dilinizi geliştirmiş, hem de farklı arkadaşlıklar edinmiş oluyorsunuz. Sohbet siteleri sadece sohbet etmek anlamına da gelmiyor. Tanıdığınız fakat görüşemediğiniz birçok arkadaşınız ve dostunuzla bu siteler sayesinde konuşabiliyorsunuz. Görüntülü de sohbet edebileceğiniz gibi, yazarak da konuşabiliyorsunuz.

İnternetle tanıştığımız günden bu yana hayatımızda gözle görülür derecede farklılıklar meydana gelmeye başladı. Olumlu olumsuz bir çok seçenek yaratan internet, adeta vazgeçilmezimiz oldu. Elimize aldığımız tüm elektronik cihazlarda internet özelliği arar haline geldik. Bu da bazı alışkanlıkları beraberinde getirmeye başladı. Bu alışkanlıkların başında ise chat yapmak geliyor. Birçok kişinin ilgi odağı olan sohbet siteleri, özellikle gençler tarafından çok beğeniliyor. Başından kalkmak istemeyenler, birçok arkadaş ve çevre edinenler bu sitelerin gayet verimli kullanıldığından yana. Olumlu taraflarını gördüğümüzde, amacına uygun kullanıldığını düşünüyoruz. Fakat amaç dışı kullananlar da yok değil. O tarz kişiler, insanların masumiyetini ve iyi niyetini kullanıyor.

Bu tarz siteleri kullanmadan önce bir kez daha düşünmek gerek aslında. Güven konusunda sorun yaşadığımız sohbet odaları yada kişiler olabilir. Bu konuda titiz davranırsak, daha kuvvetli iletişim ve arkadaşlıklar edinebiliriz. İnsanların kullandığı her alanda kontrol sağlamak pek mümkün olmayabiliyor. Siteniz güvenli olabilir ama insanlar güvenilir olmayabilir. Bu konuda da tanıştığınız ilk anda tüm bilgilerinizi paylaşmamanızda yarar var. Kişisel ve özellikle de kimlik bilgilerinizi asla paylaşmayın. Karşınızda konuşsanız bile hiç tanımadığınız biri olduğunu unutmayın. Chat yapmak, sadece sohbet ve arkadaşlık çerçevesinde yaşanmalıdır. Kişisel anlatımlar çok sonraki ve ilerleyen adımlara bırakılmalıdır. İlk etapta sizden bireysel bilgi almaya çalışan kişilerden şüphe etmelisiniz. Bu tarz yaklaşımların amacı asla arkadaşlık değildir. Sizi maddi yada manevi zarara uğratmalarına izin vermemelisiniz.

Sohbet siteleri çoğunlukla farklı arkadaşlıklar ve dostluklar kazanılmak amacıyla oluşturulan ortamlardır. Bu tarz ortamlarda kişilerin yaptıkları iş, günlük yaşamları ve anıları konuşulur. Eğer karşı cinsten bir tanışma yaşanıyorsa, sıradan tanışma konuşmaları ile başlar muhabbet. Sonrası zaten malum. Ama bu yolla tanışıp da dolandırılan çok sayıda insan tanıyorum. Eğer amacına uygun kullanılırsa, asla sohbet sitelerinden ve chat odalarından zarar gelmez. Aksine farklı insanlarla tanışma şansı elde edersiniz. Ama amaç dışı kullanım yapılıyorsa, bir süre sonra farklı olaylarla sonuçlanan yaşanmışlıklara tanıklık edebilirsiniz. Saygı-sevgi çerçevesi içinde ve olması gerektiği gibi konuşulan hiçbir ortamda sıkıntı yaşamazsınız. İletişimin gücü de bu noktada ortaya çıkar.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan