Chat

CHAT PROGRAMLARI

İnternetin her geçen gün biraz daha yaygınlaşması ile beraber insanlar sanal arkadaşlıklara daha fazla önem vermeye ve çeşitli Chat programlarını kullanmaya başladılar. Özellikle kendini yalnız hisseden veya çevresindeki insanlar dışında hiç tanımadığı başka biriyle sohbet etmek isteyen kişiler sohbet odalarına giriş yapmaktadır. Herkesin isteğine cevap verebilecek özelliklere sahip olan sohbet odaları kişilerin aradıkları başlıca nitelikleri bulundurmaktadır. Kendi yaş grupları ile sohbet etmek isteyen veya kendinden büyük olan insanlardan akıl almak isteyen kişiler yaş kategorilerine ayrılan odalara giriş yapabilir. Bunun dışında hayatını birleştirebilmek adına doğru insanı arayan kişiler, hayatlarının diğer yarısını bulabilmek adına ilişki kategorisine sahip olan sohbet odalarına giriş yapabilmektedir.

İnternette çok fazla sayıda ve özellikte Chat programları var olmaktadır. Ancak bu programların hepsi kaliteli içeriğe sahip olmadığından dolayı insanları yanıltmakta ve geri dönüşümü olmayan maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır. Sohbet odalarına kişiler çeşitli nickler ile girdiğinden dolayı gerçek kişisel bilgilerini yansıtmamaktadır. Bundan dolayı insanlara kısa sürede güvenmek ve yanlış adımlar atmak kişilerin kötü sonuçlar ile karşılaşmasına neden olmaktadır. İnternette bulunan çeşitli sitelere üye olarak giriş yapabilir veya sadece nick name kullanarak sohbete başlayabilirsiniz. İnternette var olan sohbet programları ile kişiler ile sohbet etmenin yanı sıra müzik dinleyebilir, oyun oynayabilir, çeşitli konularda bilgi sahibi olabilir ve akıl alabilirsiniz. İnsanlar bazı dönemlerde etraflarında çok insan olsa bile kendilerini yalnız hissetmekte ve çevresindekiler dışında derdini paylaşabilecek başka birilerine ihtiyaç duymaktadır.

Sohbet sitelerinde sizi kimse tanımadığı için rahatlıkla derdinizi paylaşabilir ve sizi tanımayan insanların görüşlerini alabilirsiniz. Son dönemlerde herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar ile sohbet programlarına istenildiği her an giriş yapılabilmekte ve ücretsiz iletişim sağlanabilmektedir. Bazı Chat Programları ile sevdiğiniz insanlar veya tanımadığınız insanlar ile anında iletişim kurabilir ve ücretsiz sohbet edebilme şansına sahip olabilirsiniz. Sizlere kesintisiz iletişim kurabilme imkânı sunan sohbet programları ile kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeme imkânı bulabilirsiniz. Programların genel yapıları aynı olmasına rağmen bazılarının sundukları hizmet farklı olabilmektedir. Örneğin; bazı siteler tamamen kadın, erkek ilişkisine yönelik olurken, bazı siteler gerçek dostlukları bulmaya ve dertleri paylaşmaya yönelikte olabilmektedir. Tüm bunların dışında İslami konuların ele alındığı ve dini konuların konuşulduğu İslami Chat siteleri de kişilere sohbet konusunda hizmet vermektedir.

Chat hizmeti veren diğer programlarda, matematik, müzik, futbol, edebiyat gibi alanlarda da sohbet edilebilmektedir. İnsanlara sohbet edebilme fırsatı veren Chat Programlarına örnek olarak; Nimbuzz, Chat mirc, Chat Script V2, Chat Ops Script, skype, mynet Chat, yahoo Messenger ve Web cam Max örnek olarak verilebilmektedir. Bu programların dışında internette yer alan daha birçok farklı sohbet programı ile dünyanın birçok noktasından insanla bir araya gelebilir ve sohbet edebilirsiniz.

İnsanların sıkıldıkları zamanları daha eğlenceli geçirebilmeleri adına birçok insan ile sohbet etmesine, oyun oynamasına ve müzik dinlemesine olanak sağlayan sohbet sitelerinin bazıları zararlı yazılımlara sahip olmaktadır. İnsanları etkileyen ana başlıklara sahip olan ve tamamen zararlı içeriğe sahip olan sitelere insanlara zarar vermek adına kurgulanmıştır. Bu gibi nedenlerde dolayı birçok insan ile tanışabilmek, sohbet edebilmek ve yalnızlığı paylaşabilmek adına tercih edilecek sitelerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle sohbet sitelerine giriş yapacak olan kişilerin bilgisayarlarında gelişmiş bir güvenlik duvarı olması gerekmektedir. Sohbet sitelerinde zararlı içeriklerin yanı sıra güvenilir olmayan insanlara da dikkat edilmesi ve insanlar ile hemen yakınlık kurulmaması gerekmektedir.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan