Chat

CHAT NEDİR

Chat, İngilizce bir terimdir. Türkçe karşılığı ise sohbettir. Uzun yıllardır hayatımızda var olan chat, internet ile tanıştığımız zamanlarda çıktı karşımıza. İnternet ve internet kullanıcılarının yaygınlaşmaya başladığı bir dönemde duyduğumuz chat odaları, özellikle gençlerin dikkatini çekti. Doksanlı yıllarda başlayan chat sevdası şuanda dünya geneline yayılmış ve milyonlara ulaşmış durumda. Chat odası, isminden de anlaşılacağı gibi sohbet kurabileceğiniz ve yeni arkadaşlar edinebileceğiniz internet siteleridir. Aklınıza gelebilecek tüm ülke ve şehirlerden bağlanan insanlarla anında iletişime geçebiliyorsunuz. Ücretsiz olarak saatlerce konuşabiliyorsunuz. İsterseniz yazı isterseniz görüntülü sohbetler yapabileceğiniz chat odalarında, milyonlarca yeni arkadaş sizleri bekliyor.

Chat nedir? diye soranlara yaptığımız sohbet tanımını açacak olursak, evliliğe kadar giden yolculuk da diyebiliriz. Chat sitelerini ve sohbet odalarını kullanan birçok kişi, tanıştığı insanla evlilik bile gerçekleştirebiliyor. Bunun defalarca örneğini gördük. Sanıldığı kadar da kötü ve zararlı ortamlar olmayan sohbet odalarının belli bir yaş sınırlamasında olması gerekir. Küçük yaşta çocukların kullanmaması gereken bu sitelere biran önce sınırlandırma getirmeleri şart. Bunun dışında herkesin rahatlıkla kullanabileceği sohbet sitelerini seçerken güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Konuştuğunuz ve tanıştığınız kişilerden emin olmadıkça kişisel bilgilerinizi paylaşmamalısınız. Özellikle internet üzerinden elde edilen bilgilerle dolandırıcılık yapan ve dolandırılan binlerce kişi bulunuyor.

Bu kişiler, masum insanların iyi niyetini sömüren ve bu tarz sohbet sitelerini amaç dışı kullananlardan başkası değildir. Son zamanlarda dolandırıcılık suçlamalarının ve olaylarının arttığı internet dünyasında, özellikle yurt dışı isimleri geçiyor. Türkiye'ye gelmek istediklerinden, gelmek için para ihtiyacı olduklarından bahsediyorlar. Fakat bu konuşmalar ilerleyen zamanlarda ve hatta aradaki samimiyetin arttığı anlarda gerçekleşiyor. Sonrasında yaşanan olumsuzluklar zaten hemen hemen herkesin tanıklık ettiği konular. Chat nedir? diyenler için kötü bir örnek olsa da, uyarıcı olmak zorundayız. İnsanların da bu konuda son derece dikkatli olmaları gerekiyor. İnternet, gerçekten amacına uygun kullanıldığında hayatımız için büyük kolaylıklar sağlıyor.

Bu kolaylıkların başında, farklı ülkelerden ve şehirlerden sağlayabildiğimiz iletişim geliyor. Şuan da bile dünyanın birçok ülkesi ile aynı anda iletişime geçmenizi sağlayan internet, bu hizmeti chat odalarında sağlıyor. Birbirinden farklı sohbet odalarına bağlanabilir, dilediğiniz yerde dilediğiniz kişi ile ücretsiz konuşabilirsiniz. Binlerce kişi ile arkadaşlık kurabileceğiniz bu siteler tamamen eğlenceye yöneliktir. Maddi yada manevi kaygı gütmeden hazırlanan sohbet sitelerinin amacı, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar oluşturmaktır. Sadece tanımadığınız kişilerle değil, tanıdığınız ve uzakta olan birçok arkadaşınızla da bu sohbet siteleri sayesinde konuşabilirsiniz. Diğer iletişim araçlarını rafa kaldıran sohbet siteleri, dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Chat nedir? sorusunun gerçek cevabını, güzel dostluklar kurduğunuzda anlayabilirsiniz. Yüz yüze görmeseniz de, kalben iletişim kurduğunuz binlerce kişi en yakınınız oluverir. Bazen tek bir haberleşme sonucu herkes bir araya gelir. Yapılan buluşmalardan sonra zaten devam eden birçok arkadaşlığa şahit olursunuz. Chat nedir? diye soranlar için söylenecek tek şey iletişimdir. İster gerçek hayatta isterseniz sanal alemde arkadaşlık kurmak isteyin, yapacağınız tek şey iletişim kurabilmektir. Arkadaşlık kurmaktan çok daha önemli olan iletişim kurabilmek, sadece arkadaş bulmanıza değil, birçok dostluklar kurmanıza da kapı açacaktır. Chat siteleri yada sohbet odaları kişilerin iletişim kurmalarına aracıdır sadece. Uzakları yakınlaştıran siteler değil, sizin kuracağınız iletişimdir. Sadece siteden konuşmak önemli değil. Sohbet odasından ayrıldığınızda da konuşmayı sürdürebilmeniz önemlidir. Bu konuda güvenilir sohbet sitelerini tercih etmelisiniz. Herkesin beğenerek kullandığı ve yıllardır var olan köklü sohbet siteleri de bulunmaktadır.

 

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube
chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.chattr.net
Hakkında : ChatTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.chattr.net/blog
İlgi Alanı : Web Tasarım, Chat
Web sitemiz ChatTR.Net ile 2004 yılından buyana sizlere
chat ve ilgili konular hakkında makalelerimizi paylaşıyoruz.
Diğer makaleleri görmek için blog sayfasına gidin.
Tüm yazıları oku . . .
Popüler Yazılar
CHAT
Chat, sosyal arkadaşlığın bilinen en popüler şekli, sanal iletişimin ise yaygın ve kullanışlı bir türüdür . . .
SOHBET
Sohbet, internet üzerinde harcadığınız zamanı, eğlenceli hale getirmeniz için çazip arkadaşlık . . .
sidebar_cigzi

Chat Girişi

chat girişi

Chat yapmak istermisiniz ? chat yap
Aşağıdaki kullanıcı giriş panelinden yararlanın.
kullanıcı adı sec
kullanıcı şifreni yaz
chat girişi

Kategoriler

blog

kategori resim Genel
kategori resim Chat
kategori resim mIRC
kategori resim Chat Odaları
kategori resim Chat Siteleri
kategori resim Sohbet
kategori resim Sohbet Odaları

Tavsiye Yazılar

tavsiye yeni yazılar

tavsiye yazı Sohbet Odaları
Sohbet Odaları, bir irc sunucu içinde değişik isimler ile anlandırılan, kendi aralarında farklılık . . . Devamı.
tavsiye yazı Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri, sohbet etmemize fayda sağlayan ve bunu bizlere ücretsiz sunan arkadaşlık . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Odaları
Chat odaları irc tabanlı bir iletişim kurmanızı sağlayan sizleri yeni kişiler ile tanıştıran online. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Siteleri
Chat siteleri, teknoloji çağı olan günümüzde kolay ulaşılabilir internet sayesinde yeni bir . . . Devamı.

İpucu ?


info, ipucuMerhaba, sizlerin chat deneyiminizi geliştirmeniz ve daha özgün bilgilere ulaşabilmenizi sağlamak için bir blog sayfası oluşturduk. Bu sayfaya göz atarak chat hakkında yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog'a Git

Benzer Yazılar

benzer yeni yazılar

benze yazılar Chat Yap
Chat yap yeni arkadaşlar bul ! Web sitemiz ile kendinize geniş bir sosyal alan yaratabilir . . . Devamı.
benzer yazılar Sohbet Et
Sohbet etmek, sizleri internet üzerinden yeni bir eğlence alışkanlığı ile tanıştıracak, en iyi . . . Devamı.
tavsiye yazı Chat Sohbet
Chat sohbet tam da size göre, vakit gecirmenin en tatlı halini yeni kişilerle chat yaparak keşfedin. . . Devamı.
tavsiye yazı Chat TR
Türkiye'nin yeni bir chat sitesi var biliyormuydunuz ? Türkçe chat ile aynı ülkede olduğunuz ve . . . Devamı.

Detay


detay, yararlı bilgiChat, yıllardır popüleritesini koruyan insanların internet üzerinden kendilerine yeni bir sosyal alan yaratmasına olanak sağlayan bilindik en eski ve ilk online chat sistemidir. Chat'e Bağlan