Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Chat Blog | October 18, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

mIRC INDIR

mIRC INDIR
admin
  • On 01 Ağustos 2013
  • http://www.chattr.net

Türkçe mirc programımız ile sizlere değişik bir görsellik hazırladık. mIRC programımızın özelliklerine gecmeden önce sizlere mirc hakkında bir bilgi verelim. Bakalım mirc neymiş ne işe yararmış, mirc ile sohbet etmenin sağladığı kolaylık nedir bunlardan bahsedelim. mIRC Khaled Mardam-Bey tarafından kodlanmış ve irc kulanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Tabiki daha sonraları coderler tarafından içerisine kodlar entegre edilerek geliştirilmiştir. Windows IRC Clienti olan mIRC bizler için harika bir programdır. Sunucu içinde gerek komut kullanımı için daha hızlı ve kolay oluşu gerekse içeriği ile istediğimiz şekilde oynayabilmemiz ve kendi zevkimize göre edit yapabilmemiz hususu ile mIRC tam anlamıyla biçilmiş kaftan demek yeridir. Bildiğiniz gibi Windows 95’ten önce UNIX clientleri kullanıyordu mIRC in gelmesi ile artık sohbet daha renkli ve kolay bir hale döndü.

IRC in gelişmesi ve geniş çevrelere yayılmasında en büyük pay sahibide yine mIRC‘tir. Peki bize sağladığı kolaylıklar nelerdir ? Neden mIRC’i tercih etmeliyiz. Herşeyden evvel ilk söylenmesi gereken bize sunduğu özellikler ile daha güvenli ve kolay bir chat imkanı sağlamasıdır. Bunun dışında neyi ne kadar yapacağımız bize bağlıdır, yani dilediğimiz gibi donatabiliriz. İçerisine ekleyeceğimiz kodlar ile gelişmeye acık olmasıda en büyük artılarından bir tanesidir.

Sizler için hazırladığımız mIRC/Script programımız olan Ruzgar mIRC’in özelliklerinden biraz bahsedelim ve tanıtalım. Mirc programımız ile hem chat’e yeni başlayan kullanıcılarımızı düşündük hemde oper adminler için güzel bir menu oluşturarak işlerini kolaylaştırmayı amaçladık. Buyurun mIRC/Script programımızın özelliklerini inceleyelim.

Ruzgar mIRC

Mircimizi actığımızda bizi karşılayan bir başlangıc menüsü ve chat’e bağlanmamız için bir bağlantı menüsü göreceksiniz. Dikatinizi hemen cekeceğini düşündşüğümüz sol ve üst toolbar menüsü ile bir cok kolaylığı ayağınıza getirdik. Sol menümüzde facebook, twitter, youtube, yahoo, google mail gibi bir cok gerekli web sitesine yer verdik. Üst menümüzde ise koruma panali, kontrol paneli, admin menü, oper menü gibi bir cok özellik yine sizleri karşılayacak. Ayrıca yine maus ile sağ tıkladığımızda acılan pencerede ihtiyacınız olan bir cok özellik yine mirc programımızda bulunuyor. Bunlardan bazıları servisler, away menü, özelinizi kapatıp acabileceğiniz buton, log gösterici, günlük burc, ip bulucu, oto nick oper şifresi girmeniz için ayrı bir menu ile ilginizi cekeceğine inanıyorum. Yine bir cok sunucu sahibin services bot oluşturmada sıkıntı cektiğini bilmekteyiz. Bu amaçla services bot oluşturabileçeğiniz ayrı bir menü yine sizlerin hizmetine sunuldu.

mirc indir Mirc programızı indirmek için yanda bulunan mirc indir resmine tıklamanız yeterlidir. Kurulumunu yaptıktan sonra güvenle kullanabileceğiniz programımızın ikonu masa üstünüze gelecektir. Daha sonrası yapmanız gereken nick seciminizi yapıp sohbet etmeye başlamak olacaktır.

mIRC Kurulumu Nasıl Yaparım ?

İlk yapmanız gereken size verilen mirc indir linkine tıklamanız daha sonra karşınıza cıkan penceredeki butonlardan kaydet’e tıklayın. İndirme işlemi bitince bilgisayarınızın masa üstüne yada belgelerim/karşıdan yüklenenler dosyasına mirc.exe adında bir program göreceksiniz. Buna iki kez tıklatın ve çalıştır diyin. Sonrasında karşınıza cıkan tüm pencerelere next diyim gecin kurulum bitince yine masa üstünüze mirc iconu gelecektir hepsi bu kadar.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment