Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Chat Blog | January 19, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Kameralı Sohbet

Kameralı Sohbet
admin
  • On 01 Ekim 2013
  • http://www.chattr.net

Merhaba daha önceki yazılarımızda sizlere sohbet ve chat konusunda, bunu nasıl yapaçağınıza dair bir cok bilgiler verdik. Tabiki kendi arasında çok fazla kategoriye ayrılan chat, üzerinde fazlaca durulması gereken bir sosyal realitedir. Bu konumuzu ise ben kemaralı sohbet üzerine sectim, hep karşılıklı bireberi yazışarak hemde bunu görüntülü yani kameralı bir şekilde nasıl yapabileçeğimizi öğreneçeğiz.

Kameralı sohbet yazımız ile sizlere web sitemiz üzerinde nasıl kameralı sohbet edeceğinizi anlatacağım hemde kameralı sohbet’in nasıl gercekleştiği hususunda sizler bilgi sahibi olacaksınız. Öncelikle son yıllarda popüleritesi hızla artan ve her chat kullanıcısının ilgisi cekmeyi başaran bu yeni kategoriye kısaca değinmek istiyorum. Bildiğiniz gibi daha önceleri kameralı sohbet sadece msn, skype vb. programlar aracılığı ile sağlanıyordu. Web üzerinden böyle bir sohbet şekli yoktu. Çağın getirdikleri yenilikleri cok iyi takip eden sohbet siteleri, kameralı sohbet’i kendi web siteleri üzerinde kullanabilmek ve ziyaretcilerine daha eğlenceli bir ortam sunmak adına, görüntülü konuşmaya imkan sağlayacak appletler aracılığı ile web sitelerine entegre ettiler.

Sonuc olarak ortaya harika bir çalışma cıktı ve sohbet odaları üzerinde tanışan kullanıcılar artık msn vb. programlara ihtiyac duyamadan anında kameralı sohbete başlama imkanı buldular.
Peki bunu nasıl gercekletirebiliriz. Buyurun size kolay ve acık bir anlatım ile nasıl yapacağınızı söylüyorum; Öncelikle kameralı sohbet imkanı veren bir sohbet sitesi buluyoruz. Daha sonra sohbet
paneli aracılığı ile odalara giriş yapıyoruz. Bilgisayar ekranımızın sağ tarafında alt alta sıralı şekilde oda isimleri ve onların hemen yanında diğer kullanıcıların nicklerini göreceksiniz. Kameralı sohbet etmek istediğimiz rumuza iki kez tıkladığımızda acılan yeni pencere üstünde görüntülü sohbet başlat linkine tıklıyoruz ve diğer kullanıcının daveti kabul etmesini bekliyoruz. Hepsi bu kadar değerli web site ziyaretcilerimiz.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment