Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Chat Blog | January 21, 2020

Scroll to top

Top

Hakkımızda

hakkımızda
Bu sayfa ile sizlere web site yayıncı kimliğimizi anlatmaya çalışacağım. Biz chat web sitesiyiz ve amaç olarak sizlerin internet üzerinden sanal arkadaşlıklar kurmanız için çalışmalarda bulunuruz. Bunu her kullanıcımızın ne istediği sorusuna itana ile cevap arayarak bulduğumuz sonuclar cercevesinde gercekleştiririz. 2004 yılında başlayan maceramız internet üzerinde chat ve sohbet kelimlerinde öncü olmak için hala devam etmektedir.

Kullanıcı profili olarak hedeflediğimiz kitle 18 – 35 yaş grubuna ait bir sosyal topluluktur. Böylece daha dinamik ve güncel bir sohbetin oluşmasına katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. 2004 ‘lü yıllarda yayın hayatına başlayan web sitemiz o dönemlerde kategorisinde yeni bir web sitesi olarak 9 kişilik bir kadro ile yola cıkmış ve güzel başarılara sürec içinde imza atmıştır. Yayıncı kimliğimize uygun bir vizyon geliştiren editörlerimiz aracılığı ile belli dönemlerde cok fazla kullanıcı sayısına ulaşsakda bunun devamlılığını sağlayamadık. Daha sonraları gelişen sürec içerisinde web site yönetimimize yeni editörler kazandırarak daya güçlü bir yazar kadrosuna sahip olduk.

2008 yılına kadar geldiğimiz noktada aynı cizgiyi takip eden ChatTR.Net alan adı amaçlanan kitleye ulaşamadığını görünce daha ilgi cekici ve sizlerin beğenisini kazanacak projeler üretmenin gerektiğini fark etti. Bir kaç fikir çatışmasının sonunda en doğrusunu buldu ve sohbet, chat kelimleri üzerinden kullanıcılarına ulaşması gerektiğinin gercekliğini gördü. O dönemlerde bir cok IRC sunucunu catısı altında toplayan web sitemiz herkesin ilgisini cekecek bir kullanıcı kitlesine ulaştı.

2013 yılında geldiğimizde ise çağın yeniliklerine uyumlu genc bir nesile hitap eden renkli bir cehreye sahip web site inşaa etmeye karar verdik. Hali hazırda üzerinde bulunduğunuz blog sayfamız ile bunun ilk adımı attık. Sizlere özgün ve kaliteli içerikler sunabilmeyi amaçlıyoruz ve bu konudaki çabalarımızı sizler ile paylaşıyoruz.

Kısa kısa notlar halinde sizlere web sitemizin geldiği noktaya kadar olan durumu özetledik. Sizlere birazda web sitemizin yapısını ve kendini geliştirme hususunda kullandığı metodları anlatalım. Yazımızın başında söylediğimiz gibi biz bir chat web site yayıncısıyız, ve güçümüzü kullanıcı sayımızdan dolayısı ile sizlerden alırız. Burdaki değinmek istediğim nokta biz tüm işlerimizi ve yürüttüğümüz sistemi gönüllük esasına dayalı yaparız. Yani kullanıcılarımız içerisinde gönüllü arkadaşlarımızı yönetimimize alır ve blog sayfamız araclığı ile paylaşımlarda bulunmayı teşvik ederiz. Buda sizler gibi blog sayfamızı bilgi edinmek için ziyaret eden kullanıcılarımıza daha zengin ve özgün içerik elde etmesini sağlar.