Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Chat Blog | October 19, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Chat Odaları

Chat Odaları
admin
  • On 01 Ağustos 2013
  • http://www.chattr.net

Chat Odaları üzerine bir kaç satır bilgi verelim en azından içerisinde vakit gecirdiğiniz odaları ile alakalı bilgi sahibi olmanıza yardımcı olalım. Chat Odaları sizlerin internet üzeriden arkadaşlık kurmanıza ve sizinle aynı anda internet bağlantısı kuran oda içerisinde bulunan diğer kişilerle anlık iletilerinizi yaplaştığınız kanallara verilen isimdir. Bu odalar sizlerin eş zamanlı konuşup sohbet etmeniz için acılırlar.

Chat Odaları görüntülü chat odası, sesli chat odası gibi kendi aralarında bir cok isim ilede telefuz edelir. Nasıl mı ? Bu odaları web site içeriğine ve ziyaretci yapısına göre şekillendirilirler. Eğerki web site içeriğimiz görüntülü chat odası şeklinde ise bu odalar için ayrı bir alt yapı oluşturulması gerekir. Yani gelen ziyaretci oda içerisinde diğer kullanıcılar ile görüntülü bir sohbet gercekleştircek şekilde diyazn edilmelidir. Sesli chat odası şekli isede yine aynı şekilde oluşturulmalıdır. Çünkü gelen ziyaretciler bu hizmeti alabilmelidirler.

Peki bizim sizlere sunduğumuz chat odaları şekli nedir. ChatTR.Net alan adımız IRC kurulumu aracılığı ile sizlere metin tabanlı yani yazışarak sohbet edeceğiniz odalar sunar. Bu odalara web site üzerinden girmeniz için chat appleti kullanır ve sorunsuz bir şekilde iletişim kurmanızı, iletilerinizi diğer kullanıcılara göndermenizi sağlar.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment