Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Chat Blog | January 21, 2020

Scroll to top

Top

Arkadaşlık

arkadaslik

Merhaba, sizlerle sanal arkadaşlık üzerine karşılıklı sohbet tadında gececek bir yazı hazırladık ve paylaşıma sunduk. İstedikki sanal arkadaşlık üzerine blog sayfamızı ziyaret eden kullanıcılarımız azda olsa bilgi sahibi olsunlar. Bildiğiniz gibi artık sanal ortamda hızla gelişen arkadaşlık kurma ve sohbet etme alışkanlığı hemen hemen herkesin gözdesi olmuş bir halde. Sosyla medya ile neredeyse her eve giren bu durum bir cok olumlu ve olumsuz yönleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Yapılış şekli ile daha kolay ve eğlenceli olması insanları cezbeden özelliklerinden bir tanesi. Herkesin evinde internet olduğunuda hesap edersek neredeyse günlük yaptığımız işler listesinin en başında yer alıyor.

Özellikle sosyal medyanın hayatımızı tam anlamı ile sarması, buralarda kendimize dair içerikler ve gönderiler paylaşmamız diğer insanların ilgisini cekiyor ve kendiliğinden bir tanışma ve chat yapma dürtüsü oluşuyor. Kendiliğinden gelişen ve süre gelen bu tarz davranışlar ile de kendimize tanımadığımız yepyeni bir sosyal alan yaratmış oluyoruz. Bütün bunlar böyle iken bir çok arkadaşlık siteleride birbiri arkasına acılıyor ve bir cok kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Cevremizde kulağımıza gelen fısıltılarda bile yeri geliyor sanaldan tanışan insaların bunu evlileğe kadar götürdüğünü duyduğumuzda oluyor. Bu anlamda bir cok ciddi ve kendinden emin web siteleri halihazırda yayın vermeyi sürdürmektedir.

Bu durum bukadar acık ortada iken faydalarına ve zararlarına değinecek olursak aslında biraz düz mantıkla irdelediğimizde kendimizcede bir cok olumlu ve olumsuz yönleri olduğunu söyleyebiliriz. Sonuc olarak internet üzerinden tanımadığımız görmediğimiz bir kişi ile yazışarak sohbet ediyoruz. Bize verdiği bilgilerin doğruluğu ve söyledikleri her daim tartışmaya açık bir konu olarak kalacaktır.

sanalarkadaslik
Sanal Arkadaşlık
Sanal arkadaşlık her ne kadar güvensiz gibi görünsede, biz iyi niyetli bakalım öyle olsun düşüncesindeyim. Bunu gercekleştirirken biraz daha olumlu yönlerini kendimize uyarlarsak cok eğlenceli ve güzel bir vakit geciren araç olarak teleffuz etmek mümkün olacaktır.

Bizler internet üzerinden vakit gecirirken amaçımız hep aynıdır. Eğleceli ve güzel bir şekilde bunu yapmabilmek. Bu konuda benim beğenerek ve yakından takip ettiğim en gözde mekanlar sanal arkadaşlık ve chat imkanı sağlayan web siteleri yada son cıkan adroid vb. işeletim sistemlerine sahip cep telefonlarında desteklenen arkadaşlık uygulamalarıdır. Hem değişik kişilerle tanışmamıza hemde bunu iyi bir şekilde eğlenenerek yapmamıza yardımcı olmada büyük etkisi vardır.

Web sitemiz ChatTR.Net bu alanda hizmet veren web sitelerinden bir tanesidir. Amaç olarak sizlerin internet üzerinden cok uzakta bulunan kullanıcılar ile iletişime gecmenize yardımcı olmak ve arkadaşlık kurmanızı sağlamak. Böylece gün içinde yaşadığınız stres ve sıkıntılardan uzak sanal bir dünyada hoş ve eğlenceli vakit gecirmenizi sağlamaya büyük ölçüde pay sahibi olmaya talibiz. Bunun için bir cok arkadaşlık odaları ile ayrı ayrı odalarda chat yapma ve arkadaşlık kurma gibi web sitemiz üzerinde bir cok özelliğe ulaşmanız gayet kolay. Umarım yazmış olduğumuz makalemiz sizlerin işinize yarar bilgileri içinde bulunduruyordur. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile hoş sohbetler dilerim.